Jesteśmy firmą istniejącą od 1996 roku. Zajmujemy się produkcją swetrów męskich i młodzieżowych.
Nasze wieloletnie doświadczenie i współpraca z różnymi klientami zaowocowała stworzeniem własnej marki. Pod nazwą LIDOS kryje się dbałość o staranne wykonanie, komfort użytkowania jak i wysoka jakość dzianin. Czuwamy nad tym, aby nasze swetry były zgodne z obowiązującymi trendami mody.

W ciągu roku przygotowujemy dwie kolekcje:
kolekcję wiosenno-letnią
kolekcję jesienno-zimową

W kolekcjach LIDOS oferujemy Państwu: bezrękawniki, swetry cienkie w szpic, półgolfy niskie i wysokie (stójki), golfy cienkie i grubsze, kardigany, polo, swetry na krótki i długi zamek oraz swetry tradycyjne (klasyczne).

Oferujemy szeroką gamę gotowych wzorów i kolorów swetrów, ale jesteśmy także w stanie wykonać projekty na życzenie klienta. Osiągamy to dzięki pracy na nowoczesnych maszynach dziewiarskich o uigleniu 5gg, 7gg oraz 21gg.
Aby spełnić oczekiwania naszych Klientów do produkcji swetrów używamy wysokiej jakości przędz (mieszanek wełny, bawełny, akrylu i innych) dostarczanych przez największych producentów przędz z Włoch (RAUMER, LANEROSSI) i Niemiec (TVU).

Techniki dziewiarskie produkcji swetrów – intarsyjne, platerowane, odpasowane
Swetry to najpopularniejsze ubrania wykonane technikami dziewiarskimi, ale również są one wykorzystywane do produkcji innych typów odzieży. Dzisiaj za sprawą nowoczesnych maszyn dziewiarskich ich wytwarzanie jest jeszcze łatwiejsze.

Dzianiny to wyroby włókiennicze zaliczane do płaskich, które powstają poprzez tworzenie kolumienek lub rządków składających się z połączonych ze sobą oczek. Są one produkowane tak, że zachowują swoją elastyczność i rozciągliwość we wszystkich kierunkach, jednocześnie są miękkie i przewiewne. 

Obecnie stosuje się trzy główne techniki dziewiarskie produkcji swetrów, które pozwalają na uzyskanie wysokiej jakości dzianin w różnych kolorach i wzorach, także z przyciągającymi wzrok elementami dekoracyjnymi, które wyróżniają je na tle innych materiałów.

Technika tworzenia dzianin intarsyjnych polega na tworzeniu wzorów z różnorodnych kolorów. Wówczas zastosowane materiały wydają się być inkrustowane jeden w drugim i pasują do siebie jak elementy układanki. Techniką intarsyjną wykonuje się najczęściej różnego rodzaju elementy na swetrach, na przykład kwiaty, wzory geometryczne, owoce. Tą techniką wykonuje się również wzory kraty na skarpetkach.

Dzianiny platerowane powstają poprzez wplecenie w nie specjalnych włókien, które powodują, że zyskują one nowe cechy użytkowe, przykładowo zastosowanie platerowanie poliamidem czy poliestrem zmniejsza kurczliwość dzianiny, z kolei platerowanie dzianiny dresowej lycrą powoduje, że ma ona większą rozciągliwość.

Dzianiny odpasowane, które nazywane są również bezszwowymi stosowane są wtedy, gdy gotowy wybór ma być wykonany całości w procesie dziania, bez konieczności krojenia i konfekcjonowania materiału. Wykończenie takich dzianin także jest minimalne.

Te techniki dziewiarskie produkcji swetrów można osiągnąć w zależności od zastosowania różnych typów maszyn dziewiarskich, dlatego też przy ich zamawianiu należy wziąć pod uwagę efekt, jaki pragnie się uzyskać.


Nasze zaangażowanie i starania o najwyższą jakość produktów doceniło wielu odbiorców krajowych i zagranicznych. Swetry marki LIDOS trafiają na rynek polski, ale również na rynki krajów Unii Europejskiej.
Do swojej pracy podchodzimy z pasją i kreatywnością, szukając nowych rozwiązań technologicznych oraz wprowadzając nowe, jakościowo lepsze surowce, a naszym celem jest wzrost zadowolenia klientów.
Pragniemy poinformować Państwa, że rozszerzyliśmy naszą ofertę o kolekcję mundurków szkolnych oraz bluz, longów i t-shirtów.